Teknoloji

Apple işten çıkarmaları son çare olarak görüyor

Ülkeleri etkisi altına alan elektrik krizi ve ekonomik düşünceler nedeniyle 2022 yılında birçok şirket işten çıkarma politikalarına başvurdu.

Amerikan teknoloji şirketleri, Aralık ayında açıklanan işten çıkarmalara öncülük ederken, bazı patronlar yaklaşmakta olan şiddetli ekonomik döneme hazırlanmak için iş gücünü azalttı.

Analistler, satış büyümesinin yavaşladığı bir dönemde marjları artırmak ve yatırımcı endişelerini yatıştırmak için büyük ABD teknoloji şirketlerinin önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla işten çıkarma yapmasını bekliyor.

Apple: İşten çıkarmalar son çare

Şimdiye kadar birçok teknoloji şirketi binlerce çalışanını işten çıkarmış olsa da Apple şu anda böyle bir adım atmış değil.

Ekonomik şokları en az hasarla atlatmaya çalışan Apple, işten çıkarmaları son çare olarak görüyor ve şu anda böyle bir karar almayı düşünmüyor.

Tim Cook, maliyetleri yönetmek için farklı yöntemler uygulayacaklarını ancak işten çıkarma olmayacağının garantisini veremediğini belirtti.

İşten çıkarmalar şimdilik son çare olarak görülüyor. Apple, son 3 yıldır hem fiziksel mağaza açılışlarını hem de işe alımları frenledi.

Bu sayede maliyetlerdeki artışa rağmen gelirleri dengeleyecek bir sistem kurulmuştur. Bu sistem meyve vermezse Apple da rakipleri gibi toplu işten çıkarma hareketine katılabilir.

haberdoganhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu